Dolomity- wakacje w górach, we Włoszech- blog o górach

Cortina d’Ampezzo – idealne miejsce na narty

Miejscowość ta położona jest w samym sercu Dolomitów, w prowincji Belluno i nazywana przez większość osób „Królową włoskich Dolomitów”. O miasteczku Cortina czy też szczytach takich jak Monte Cristallo i Lagazoui słyszał chyba każdy, kto nawet w niewielkim stopniu interesuje się narciarstwem. To jeden z najbardziej luksusowych ośrodków tego sportu we Włoszech. Znajdują się tutaj trasy i wyciągi, liczone w setkach kilometrów, o różnym stopniu trudności. Większość z nich jest sztucznie naśnieżana. W kurorcie co roku odbywają się zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim.

Najmodniejszy kurort we Włoszech

Sławę Cortina d’Ampezzo zyskało nie tylko dzięki filmowi o Bondzie (nakręcono tu kilka części). Zimą przyjeżdża tu międzynarodowa śmietanka towarzyska – artyści, aktorzy, gwiazdy muzyki czy zamożni oligarchowie z Rosji i Arabii. Częste odwiedziny celebrytów sprawiają, że w miasteczko inwestuje się coraz większe pieniądze. Minusem tego są jednak ceny hoteli, apartamentów czy jedzenia w restauracjach.

Wokół Cortiny znajduje się 6 terenów narciarskich. Doświadczeni sportowcy, którzy lubią długą jazdę z bardzo wysoka, mogą wybrać trasę z Monte Cristallo lub ze szczytu Lagazoui. Mniej wytrawnym narciarzom spodobają się tereny Mietres. Kurort sprawdzi się idealnie zarówno do uprawiania dyscyplin klasycznych (np. biegi narciarskie), jak i ekstremalnych.

Alternatywa dla narciarstwa

Dobrym pomysłem na spędzenie czasu dla osób, które nie są zainteresowane sportami na stoku, są spacery, zwiedzanie miasta, jazda na łyżwach, snow-rafting czy szaleństwo na torach saneczkowych. Cortina d’Ampezzo jest także ważnym ośrodkiem kulturalnym. Przez cały rok odbywają się tutaj różnego rodzaju wystawy, spotkania literackie, koncerty itp.

Leave A Comment

Your email address will not be published.